Konkurs „Opolska mama ma moc” skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Do konkursu zgłoszono 918 prac.                       

Komisja konkursowa zakończyła pracę i wyłoniła laureatów konkursu w kategoriach: OPOWIADANIE, WIERSZ, MAPA (dwie podkategorie wiekowe) i PLAKAT. Komisja przyznała także wyróżnienia, w tym specjalne. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem Marszałka Województwa Opolskiego odbędzie się   12 grudnia br. o godzinie 11:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, ul. Wrocławska 158 w Opolu. Zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie już od 10.30.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do udziału w uroczystości wszystkich laureatów i wyróżnionych.

Poniżej pełna lista laureatów i wyróżnionych.

KATEGORIA: OPOWIADANIE

HASŁO: ŚMIEJEMY SIĘ W NASZEJ RODZINIE

I miejsce – Kaja Gawrecka

II miejsce – Emilia Pikos

III miejsce – Jagoda Bąk

Wyróżnienia specjalne:

  • Julia Stankala
  • Anna Macioł

Wyróżnienia:

  • Julia Marchel
  • Nadia Mendel
  • Milena Szymaczewska
  • Martyna Telęga
  • Natalia Kolonko
  • Katarzyna Kraik
  • Laura Bider
  • Marek Lenarczyk
  • Julia Pasoń
  • Mikołaj Wereszczyński

 

KATEGORIA: WIERSZ

HASŁO: UŚMIECH DZIECKA

I miejsce – Kacper Piotrowski

II miejsce – Szymon Kuśnierkiewicz

III miejsce – Julia Owsiak i Karolina Skawińska

Wyróżnienia specjalne:

  • Marek Wiecha
  • Julia Pszczolarska
  • Julia Mincer
  • Aleksandra Maciak
  • Oliwia Piskorska
  • Paweł Lizoń
  • Patryk Goinda
  • Oliwia Goinda
  • Julia Żylska
  • Maja Krysiek
  • Julia Kurc

Wyróżnienia:

  • Oliwia Majek
  • Lena Karpińska
  • Filip Spławiński
  • Marika Pawluś
  • Vanessa Soluch
  • Kamila Ogrodnik
  • Olaf Ciurla
  • Mateusz Ziemba
  • Magdalena Matel
  • Adrian Szefer
  • Dmytro Halushko
  • Samuel Różański
  • Paweł Dużyński
  • Jakub Piskorski
  • Bartosz Podżus
  • Marta Regimowicz
  • Julia Weronika Dróżdż
  • Agnieszka Walczyk
  • Emilia Woźniak
  • Mateusz Grześkowicz
  • Helena Skowicka
  • Aleksandra Seńkowska
  • Zuzanna Bernacka
  • Katarzyna Kraik
  • Benjamin Golletz
  • Kacper Lubiewski
  • Julia Lipnicka
  • Weronika Drobisz
  • Amadeusz Hoffman
  • Julia Kuraś
  • Kalina Kołodziej
  • Zuzanna Garyga
  • Anna Wierzchowiec
  • Krzysztof Wierzchowiec
  • Alicja Derda
  • Jakub Brodowy
  • Ewa Kosala
  • Filip Kozala
  • Wiktoria Dudek
  • Agnieszka Pęcherz
  • Maria Nowak

 

KATEGORIA: MAPA

HASŁO: ODKRYWAM Z RODZINĄ OPOLSZCZYZNĘ-MÓJ REGION

KLASA: I,II,III,IV

I miejsce – Ziemowit Krzykowski

II miejsce – Michał Karczewski

III miejsce – Zuzanna Bieniara

Wyróżnienia specjalne:

  • Hanna Mydlarz
  • Zofia Ćwik
  • Martyna Hoefinger
  • Filip Wolny
  • Kalina Sujka
  • Emilia Wahl
  • Florian Gallus
  • Emila Adamczyk
  • Julia Pięk
  • Julia Kuźniar

Wyróżnienia:

  • Olga Chmielewska
  • Karolina Satora
  • Olaf Kandzia
  • Piotr Skokun      
  • Martyna Zakowicz
  • Jakub Dejewski
  • Jessica Kecler
  • Maja Jakubów
  • Maja Kűhn
  • Adrianna Lucega
  • Józef Krzeptowski
  • Bartosz Paterkiewicz
  • Gabriel Lewczak
  • Weronika Stadniczuk
  • Weronika Wycisło
  • Victoria Janik
  • Aurelia Przyklenk
  • Martyna Tomaszek
  • Oliwia Misiowiec
  • Michał Krzyśko
  • Paulina Tadla
  • Dominik Kamiński
  • Joanna Niżyńska
  • Renata Drozdowska
  • Malwina Dendewicz

 

KATEGORIA: MAPA

HASŁO: ODKRYWAM Z RODZINĄ OPOLSZCZYZNĘ-MÓJ REGION

KLASA: V, VI, VII, VIII

I miejsce – Kinga Kowalik

II miejsce – Oliwia Macha

III miejsce – Paulina Barysz

Wyróżnienia specjalne:

  • Kinga Dworaczyk
  • Klaudia Miozga
  • Anna Kalisz
  • Anna Gaś
  • Magdalena Dykta
  • Dominika Sowa
  • Juliana Kubis

Wyróżnienia:

  • Dominika Misiak
  • Milena Lis
  • Blanka Bień
  • Weronika Kubik
  • Olimpia Kowalczuk
  • Mikołaj Bogacki
  • Wiktoria Gryczka
  • Gracjan Szczotka
  • Małgorzata Rambau
  • Laura Gallus
  • Maksymilian Kubicki
  • Michalina Kownacka
  • Natalia Zmyślona
  • Marta Zmudzik
  • Wiktoria Brzozowska
  • Daria Gąsiorowska
  • Natalia Barysz

 

KATEGORIA: PLAKAT

HASŁO: MOJA MAMA MA MOC

I miejsce – Anastazja Topolnicka

II miejsce – Milena Smutek

III miejsce  – Andrzej Pałosz

Wyróżnienia specjalne:

  • Martyna Pikul
  • Fabian Kozioł
  • Marta Lisowska
  • Patrycja Humbla
  • Malwina Dendewicz
  • Aniela Kogut
  • Kajetan Malisz
  • Joanna Orzeszyna
  • Magdalena Giemza
  • Alicja Macheta
  • Blanka Wiktorek
  • Wiktoria Karbownik
  • Stanisław Gurok
  • Alicja Zielonka
  • Szymon Bajger

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Lonc
  • Oliwia Szczasny
  • Dawid Zmarzły
  • Maja Prochera
  • Maja Leicht
  • Katarzyna Piechota
  • Milena Ploch
  • Julia Langer
  • Nadia Nowak
  • Blanka Bachta
  • Florentyna Franków
  • Bartosz Heba
  • Julia Surma
  • Natalia Lisiak
  • Milena Ball
  • Remigiusz Kleczek
  • Wojciech Pleśniak
  • Laura Kupnicka
  • Emilia Alker
  • Klaudia Głowacka
  • Magdalena Pachla
    Filip Kostka
  • Lena Pawlus
  • Maciej Kujawski
  • Martyna Szuster
  • Maria Zajdowicz
  • Marta Kurka
  • Aleksandra Makowska
  • Wiktoria Ulatowska
  • Zofia Ciszewska
  • Marcin Warzyc
  • Paweł Wolff
  • Julia Styrczewska
  • Madlena Cebula
  • Amelia Kuszła
  • Nikola Michalska
  • Maja Sypień
  • Bartłomiej Wiliński
  • Miłosz Bobowski
  • Marta Zakowicz
  • Dominik Kamiński
  • Joanna Niżyńska
  • Szymon Szepelawy
  • Renata Drozdowska
  • Karolina Surmińska
  • Karol Leśniański
  • Ewa Ledwolorz
  • Klaudia Nawrot
  • Antoni Maciaszczyk
  • Michał Raczyński
  • Kinga Zamojska
  • Paweł Pielech
  • Bruno Pająk
  • Yasmin Omran Salim
  • Xavier Moczko
  • Lena Idczak
  • Dawid Sowa
  • Nicola Gawenda
  • Nadia Hadamek
  • Hania Solarz
  • Olivier Przybyła
  • Michał Moskal
  • Michalina Lange
  • Martyna Jankowska
  • Nadia Szenko
  • Anna Malejka
  • Agnieszka Blacheta
  • Ignacy Krzykowski
  • Amelia Pałosz
  • Laura Mocigemba
  • Filip Sochor
  • Kinga Harynek
  • Seweryn Szczepańczuk
  • Nina Jędrzejewska
  • Ewa Dzodz
  • Jan Pawlik
  • Szymon Bień
  • Kacper Kokociński
  • Aleksandra Pawliczek
  • Elena Głatki
  • Maria Ilów
  • Agnieszka Rudyk
  • Maja Jermak
  • Błażej Tokarczyk
  • Wiktoria Piskorska
  • Marlena Dereń
  • Małgorzata Buczek
  • Zofia Kowalska
  • Mikołaj Morciniec
  • Anna Konopacka
  • Tymon Kożuch
  • Maja Moś
  • Oliwer Dyszlowski
  • Martyna Kiklaisz
  • Dagmara Heidrich
  • Julia Nagórzańska
  • Hanna Pros
  • Jan Kozłowski
  • Kacper Strutyński
  • Helena Zabielska
  • Paulina Kafarowska
  • Kalina Sujka
  • Liwia Kowalska
  • Julia Sokołowska
  • Amelia Kasperek
  • Milena Kriener
  • Samantha Psik
  • Hanna Mitek
  • Alicja Zaprzalska
  • Maciej Mitręga

 

KATEGORIA DODATKOWA „Opolscy młodzi projektanci”

  1. MILENA SMUTEK
  2. MALWINA DENDEWICZ
  3. LENA BERNACKA